Eğitim Programları

TRT SPİKERLERİ, USTA YAZARLAR, DENEYİMLİ EĞİTMENLER

8-10 KİŞİLİK ÖZEL GRUPLAR.

DİKSİYON, ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET

İLERİ DÜZEY DİKSİYON 

SPİKERLİK-SUNUCULUK

YAZARLIK 

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA

ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ

MÜLAKAT TEKNİKLERİ

SUNUM TEKNİKLERİ

SEMİNERLER

ÖZEL DERS VE KURUMSAL EĞİTİM

UZAKTAN (ONLINE) EĞİTİM

Rubicon Yapım/Eğitim/Prodüksiyon
Rubicon Yapım/Eğitim/Prodüksiyon

DİKSİYON, ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET

Bu program kursiyerlerimize iş ve özel yaşamda fark edilme, bulunduğu çevrelerde ses tonu ile dikkat çekebilme, güzel ve etkili konuşabilme ayrıcalığını kazandırmayı amaçlamaktadır. Kursiyerler kalabalık olmayan sınıflarda sürekli uygulama yapma ve eğitmenlerden geri besleme alma, böylece hatalarını hemen görme ve düzeltebilme şansına sahip olmaktadırlar.  Program diksiyon eğitiminin yanı sıra temel beden dili kodları, jest – mimiklerin doğru kullanımı ve drama çalışmaları ile doğru vurgulama ve tonlama konularını da içermektedir. Deneyimli TRT Spikerleri rehberliğinde öğreneceğiniz tekniklerle, konuşma hatalarınızdan kurtulacak,  konuşurken heyecanınızı kontrol edebilecek, kendinizi doğru ve akıcı bir biçimde ifade edebilecek, her ortamda etkinizi hissettirebileceksiniz.

İLERİ DÜZEY DİKSİYON EĞİTİM PROGRAMI

Program, kursiyerlerin öğrendikleri teknikler ışığında gerçekleştirecekleri performanslardan oluşur. Diksiyon eğitimi sonrası katılmanızı tavsiye ettiğimiz bu programda öğrendiklerinizi, kamera önü doğaçlama konuşma çalışmaları, promter okuma, röportaj ve ses kabini çalışmaları ile bir adım ileri taşıyabilirsiniz.

Program İçeriği

Diyafram ve Doğru Nefes Alma Teknikleri, Heyecan Kontrolü, Seslerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve Kullanımları, Artikülasyon, Tonlama, Vurgulama, Ulama, Dramatizasyon, Entonasyon, Topluluk Önünde Konuşma, Akıcı ve Anlaşılır Konuşma Teknikleri, Yanlış Kullanılan Sözcükler, Doğaçlama Konuşma Çalışmaları,Değerlendirme

Programın Süresi

Eğitimimiz 5 hafta (30 saat) sürmektedir. Kursiyerler hafta içi iki günlük veya hafta sonu tek günlük eğitim programlarından birini tercih edebilirler.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Rubicon Yapım
Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın

PEŞİN ÖDEMEDE %10 İNDİRİM

GRUP OLARAK KATILIMLARDA %15 İNDİRİM

SINIFLARIMIZ 8-10 KİŞİLİKTİR. DERSLERİMİZ ÖZEL DERS NİTELİĞİNDEDİR

SPİKERLİK – SUNUCULUK

Her yönü ile donanımlı spiker-sunucu adayları yetiştirmeyi amaçlar. Eğitimlerin tamamı deneyimli TRT spikerleri tarafından verilir. İleri düzey diksiyon eğitiminin yanı sıra, haber spikerliği, canlı yayın spikerliği, belgesel seslendirme gibi çeşitli konuları da kapsar. Kursiyerlere stüdyo ortamında spikerlik yaptırılarak kendilerini izleme, hatalarını görme imkanı sağlar. Ayrıca kurs bitiminde kursiyerlere yaptıkları sunuma ait cd kayıtları öz geçmişlerine eklemeleri için teslim edilir.

Program İçeriği

Sesin Doğru kullanımı, Ses Eğitimi, Yanlış Kullanılan Sözcükler, Bedenin Doğru Kullanımı ve Jest – Mimikler, İnandırıcılık ve İkna, Heyecan Kontrolü, İyi Bir Spikerde Bulunması Gereken Özellikler, Canlı Yayın Spikerliğinin Önemi, Özellikleri ve Teknikleri, Haber – Redaksiyon, Haber Spikerliği, Spor Spikerliği, Röportaj Teknikleri, Radyo ve Televizyon Program Sunuculuğu, Anonsları Okuma, Tartışma Program Sunuculuğu, Belgesel Seslendirme, Reklam Metni Seslendirme, Eğlence – Müzik – Magazin Programları Sunumu, Kongre, Seminer ve Protokol Sunumu, Anma ve Sanat Geceleri Sunumu,  Metin Değerlendirme ve Yorum,
STÜDYO UYGULAMALARI

Programın Süresi

Eğitimimiz 7 hafta (42 saat) sürmektedir. Kursiyerler hafta içi iki günlük veya hafta sonu tek günlük eğitim programlarından birini tercih edebilirler.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Rubicon Yapım
Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın

PEŞİN ÖDEMEDE %10 İNDİRİM

GRUP OLARAK KATILIMLARDA %15 İNDİRİM

SINIFLARIMIZ 8-10 KİŞİLİKTİR. DERSLERİMİZ ÖZEL DERS NİTELİĞİNDEDİR

YAZARLIK EĞİTİMLERİ

DR. SİBEL NART İLE TEMEL METİN YAZMA TEKNİKLERİ

Yazının temel kurallarını öğrenin.

ATTİLÂ ŞENKON İLE YAZARKEN YAŞAMAK, YAŞARKEN YAZMAK

Yazarlığın büyülü dünyasına adım atın.

GÜRSEL KORAT İLE KURMACANIN YAPISI

(1. BASAMAK)

Gürsel KORAT ile kurmacanın öyküsü, türleri, yaratma süreçleri.

GÜRSEL KORAT İLE KURMACANIN YAPISI 

(2. BASAMAK)

Gürsel KORAT ile ilham verici bir yazma serüveni.

Yazarlık eğitimi almak isteyen kursiyer adaylarımız birbirinden değerli eğitmenler tarafından verilen 3 farklı programdan birini seçebilecekleri gibi eğitimlerin tamamını belirli bir sıra ile de alabilirler. 

Yazma eğitimlerimizdeki amacımız şehrin kültürel yaşamına katkıda bulunabilmek, ticari yaklaşımlardan, gerçekçi olmayan vaatlerden kaçınarak deneyimli isimlerin kuramsal ve teknik bilgilerini, tecrübelerini aktarabileceği, kursiyerlerin özgürce çalışabileceği ve paylaşımda bulunabileceği bir ortam yaratmaktır. Çünkü yazma eyleminin yalnızca formüllerle çözülebilecek bir iş ya da spiritüel bir yolculuktan ibaret olmadığı, aksine pratiğe, denemelere, araştırmalara, yoğun çabaya ve gerçekçi eleştirilere bağlı olduğu görüşündeyiz. Kursiyerlerimizin, üzerinde titizlikle çalıştığımız müfredatımız ve deneyimli eğitmenlerimizin yardımıyla bahsettiğimiz süreçleri daha kolay aşacaklarına, sonunda kendi iç seslerini bularak daha iyi yazabileceklerine, okuyabileceklerine ve yeni bakış açıları kazandırabilecek dopdolu bir eğitim süreci geçireceklerine gönülden inanıyoruz.

Program İçeriği

Bir metnin oluşturulma süreci, Konu bulmak, Amaç belirlemek, Yazım kuralları, Planlama, Tasvir ve betimleme, Olay örgüsü/ kurgu, Zaman-mekân ilişkisi (zaman-mekân-olay çizelgesi hazırlamak), Karakter ve tip yaratma, Öyküleme ve Değerlendirme

Programın Süresi

DR. SİBEL NART İLE TEMEL METİN YAZMA TEKNİKLERİ

4 hafta süren 16 saatlik bir eğitim programıdır. Kontenjan her grup için 8 kişi ile sınırlıdır.

ATTİLÂ ŞENKON İLE YAZARLIK DERSLERİ

5 hafta süren 15 saatlik bir eğitim programıdır. Kontenjan her grup için 8 kişi ile sınırlıdır.

GÜRSEL KORAT İLE KURMACANIN YAPISI – 1. BASAMAK

4 hafta süren 12 saatlik bir eğitim programıdır.

GÜRSEL KORAT’LA KURMACANIN YAPISI – 2. BASAMAK

4 hafta süren 12 saatlik bir eğitim programıdır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Rubicon Yapım
Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın

8 KİŞİLİK SINIFLAR

YARATICI DRAMA ile SANATLAR

(HER YAŞTAN ÇOCUK İÇİN)

Bedisa Eloğlu yönetiminde, yaratıcı dramayla sanatlar eğitimlerimiz devam ediyor!
Çocuğunuzun, yaratıcılığını daha güçlü bir biçimde ortaya koyabilen, güvenli, sosyal becerileri yüksek bir birey haline gelmesini istiyorsanız, sizleri eğitimimize davet ediyoruz.

Program İçeriği

Yaratıcı dramanın genel amaçları arasında iletişim kurabilen ve geliştirebilen, yaratıcı, ifade gücü gelişen/geliştiren bireyler olmalarıdır.  İyi programlanmış bir drama atölyesi; estetik gelişimi sağladığı gibi aynı zamanda eleştirel düşünme yeteneğini de geliştirir.

Peki sanatla ilgisi nedir?

Sanat yaratıcılığın tetikleyicisidir. Bireyler, bir sanat eserini gördüklerinde yorumlayıcı yetenekleri uyanması kaçınılmazdır. Yaşamda önceliğimiz başkalarının bizi nasıl değerlendirdiği, hakkımızda neler düşündüğü, ne kadar alkış aldığımız ya da eleştirildiğimiz değil kendimizi gerçekleştirmemizdir.

Yaratıcı Drama’da Sanatlar Eğitimi bireylerin kendini tanıması yönünde bilinçlendirir ve katkı sağlar.  Sanat eğitimi özgün biri olmayı sağladığı gibi aynı zamanda doğaçlamalarla toplumun düşüncesini, duyguları, renkleri de güçlendirilmesine yardımcı olur.

Programın Süresi

Programlar 5-6 yaş, 7-9 yaş, 10-12 yaş ve 13-15  yaş gruplarına ayrı ayrı açılmaktadır. Yaş gruplarına göre bir günde verilen eğitim saati değişmektedir.

Eğitim 4 haftalık bölümler halinde verilmektedir. Katılımcılar yıl boyunca eğitimlerini sürdürebilirler

Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Rubicon Yapım
Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın

SINIFLARIMIZ EN FAZLA 8 KİŞİLİKTİR. 

MÜLAKAT TEKNİKLERİ

Mülakat Teknikleri Eğitimi birebir eğitim şeklinde verilmektedir. Grup olarak katılmayı tercih ederseniz grup indiriminden faydalanabilirsiniz.

Her görüşmeniz bir başarı hikâyesi olsun.

Program İçeriği

Mülakat Teknikleri
Uyulması Gereken Kurallar
Uygulamalı Mülakat

Programın Süresi

Bu program 1 gün sürer ve toplam 2 derstir.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Rubicon Yapım
Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın

SUNUM TEKNİKLERİ

Etkili sunum için gereken temel kurallar, doğru diksiyon ve beden dilinin kullanımı ile ilgili temel kavramlar ve değerlendirmeyi içeren bir eğitim programıdır. Sunum Teknikleri Eğitimi birebir eğitim şeklinde verilmektedir. Grup olarak katılmayı tercih ederseniz grup indiriminden faydalanabilirsiniz.

Program İçeriği

Diksiyon ve Beden Dili Kullanımı
Sunum Esnasında Uyulması Gereken Kurallar
Uygulama

Programın Süresi

Bu program 1 gün sürer ve toplam 2 derstir.

Ayrıntılı bilgilendirme için lütfen bize ulaşınız.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Rubicon Yapım
Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın

SESİN BÜYÜSÜ, BEDENİN GÜCÜ (DİKSİYON ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET SEMİNERİ)

Kendinizi geliştirmek hedefiniz. Daha etkili konuşmak, beden dilinizi daha doğru kullanmak, yaptığınız konuşma hatalarını, bu hataların sebebini ve çözüm yolunu, topluluk önünde heyecanınızı kontrol etme yollarını öğrenmek, kısacası sosyal yaşamda ve iş yaşamınızda her yönden daha etkili ve görünür olmak istiyorsunuz. Fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Hangi alanda eğitime ağırlık vermek konusunda kararsızsınız. Diksiyon eğitimi mi, beden dili eğitimi mi almalısınız, yaptığınız temel hatalar nelerdir,  spikerlik ve sunuculuk yapabilir misiniz, seslendirme yapmak istiyorsunuz ama atılması gereken adımlar nedir emin değilsiniz, zamanınız kısıtlı ve en doğru eğitimi alarak zamanınızı ve paranızı doğru değerlendirmek istiyorsunuz.

Bu program diksiyon, etkili konuşma, heyecan kontrolünün yolları, beden dilinin doğru kullanımı, doğru nefes alma, etkili hitabet konularında temel bilgilerin verildiği, yapılan uygulamalar ile deneyimli eğitmenler tarafından değerlendirildiğiniz ve geri besleme aldığınız bir ortam yaratmak için hazırlandı. 2 saatlik programın sonunda eksikliklerinizi öğrenecek, çözüm yolları ile ilgili bilgi alacak ve bu hususta ilk adımı atacak, gelişim basamaklarını çıkmak için en doğru yola yönlenecek farkındalığa ulaşacak, kişisel gelişim derslerinde neler yapılır görerek kendinizi deneme ve tanıma şansına sahip olacaksınız.

PROGRAM İÇERİĞİ

Etkili İletişimin Anahtarları

Diksiyon Nedir

Nerede Hata Yapıyorum – Kendini Tanıma

Diyafram ve Doğru Nefes Alma Teknikleri Nelerdir

Heyecan Kontrolü Nasıl Sağlanır

Akıcı ve Anlaşılır Konuşma Teknikleri Nelerdir

Seslendirme, Sunum Teknikleri, Topluluk Önünde Konuşma, Etkili Hitabet Yeteneği Nasıl Geliştirilir, Gereksinimleri Nelerdir

Beden Dili, Jest ve Mimikler

Değerlendirme ve Danışmanlık

PROGRAMIN SÜRESİ

2 saatlik bir programdır.

Ayrıntılı bilgilendirme için arayınız.

Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Rubicon Yapım
Ayrıntılı Bilgi İçin Bize Ulaşın

NOT: Rubicon Yapım sınıflarında gerçekleştirilen seminerlere pandemi nedeniyle ara verilmiştir.

ÖZEL DERS VE KURUMSAL EĞİTİM

ÖZEL DERS

Deneyimli eğitmenlerden size özel programlar ile özel ders imkanı. Eğitimlerinizi Rubicon Yapım sınıflarında veya kurumunuzda alabilirsiniz.

DİKSİYON, ETKİLİ KONUŞMA VE HİTABET (TOPLULUK ÖNÜNDE KONUŞMA)
ETKİLİ İLETİŞİM TEKNİKLERİ
BEDEN DİLİ KULLANIMI
SPİKERLİK-SUNUCULUK  
YAZMA TEKNİKLERİ

KURUMSAL EĞİTİM

EKİBİNİZİ DE EĞİTİN! 

Yaratıcı, kendini iyi ifade edebilen, iletişim becerisi yüksek bir çalışan grubuna sahip olmak için “Etkili İletişim Teknikleri”, “Metin Yazma Teknikleri”, “Diksiyon ve Hitabet” eğitimlerimizden  faydalanabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşınız.